Sytze de Vries – ‘Zolang wij ademhalen’ – woensdag 1 november

Sytze de Vries is theoloog, dichter/schrijver op de terreinen van Bijbelse theologie, liturgie en kerklied. Hij was onder andere predikant van de Oude Kerk in Amsterdam.

In het nieuwe Liedboek voor de kerken zijn maar liefst 120 teksten van zijn hand opgenomen.

Sytze komt op woensdag 1 november spreken over het thema: ‘Zolang wij ademhalen’. Waarom zijn geloven en godsdienst zo onlosmakelijk verbonden met zang en muziek? Waarom zingen we in de kerk, en soms, helaas, alleen nog maar in de kerk? Wat gebeurt er met ons als we zingen? Is ons gezang een extra, een luxe, of een noodzaak? Een dichtregel van Willem Barnard luidt: “Je zingt, zoals je drinkt: van dorst”.

Aan de hand van een aantal liedteksten van zijn hand zal Sytze de Vries ons mogelijke antwoorden aanreiken.

‘Zolang wij adem halen’ luidt de eerste regel van een lied, dat ook in het liedboek is opgenomen. Het is één van de meest bekende liederen van Sytze de Vries. Dit lied spreekt van de krachten die door ons gezang losgemaakt kunnen worden.

Natuurlijk gaan we ook samen zingen deze avond! Bastiaan van der Pijl zal ons daarbij begeleiden.

Tijd: 20.30 uur (na de dienst)
Locatie: kerkzaal