Nieuws vanuit de beroepingscommissie

De beroepingscommissie is nu zo’n 8 maanden onderweg, rond Nieuwjaar hebben wij een bericht rond laten gaan over ons werk, het is nu dus hoog tijd voor een update wat er die afgelopen maanden allemaal is gebeurd. Er is door de kerkenraad een beroepingscommissie aangesteld van 4 vrouwen en 4 mannen, verdeeld over alle leeftijdsgroepen, onze commissie vergadert eenmaal per maand, in deze bijeenkomsten wordt de resultaten van de voorgaande maand besproken en maken we afspraken voor activiteiten in de volgende maand.

Hierbij laten we ons helpen door de techniek:

  • De eerste luisterronde doen we natuurlijk via Internet;
  • Voor het vastleggen van de luister ervaringen hebben we centraal Excel bestand waarop iedereen vanuit huis kan werken, dit werkt erg gemakkelijk;
  • Bovendien hebben we een app groep, waardoor we een snelle uitwisseling van ideeën hebben, maar ook: wie gaat er komende zondag mee naar…….?

Eind vorige zomer zijn we begonnen met zo’n 30 predikanten die we via Internet beluisterd hebben, dit betrof een lijst met namen van de PKN ontvangen en door gemeenteleden aangedragen. De lijst van de PKN zat echt van alles tussen, van vrijzinnig met een hoofdletter V tot mannenbroeders van de Gereformeerde Bond, een aantal zijn we gewoon niet aan begonnen om die te beluisteren, maar verreweg de meeste wel, dat was een hele klus. De predikanten die er in deze eerste luisterronde positief uitsprongen, waaronder ook predikanten die door gemeenteleden zijn aangedragen, zijn we live gaan beluisteren, sommige zelfs op drie of vier keer in groepjes van verschillende samenstelling. Uiteindelijk bleven er een stuk of 3 predikanten over met “vooruitzichten”, iedereen optimistisch, maar om verschillende redenen hadden we er een paar weken later ineens nog maar nul, dat was een tegenvaller, nu moesten we weer helemaal opnieuw beginnen. We kregen een nieuwe lijst van de PKN, een lijst die wat meer was toegespitst op onze gemeente. Vervolgens hebben we zelf een lijst gemaakt vanuit het jaarboek van de PKN, alles bij elkaar weer 30 predikanten, mannen, vrouwen, oud en jong, alles door elkaar, op dit moment hebben we hieruit een lijstje van 4 predikanten die we live gaan luisteren, overigens zit daar nog steeds een predikant uit de eerste ronde bij.

Als dit niet lukt wat dan:

  • Een advertentie plaatsen in een landelijk blad, tot nu toe hebben we dat nog niet nodig geacht, maar op een gegeven moment zou dat kunnen komen, overigens staat de advertentie al op onze site en hebben we daar al een stuk of 4 reacties op gehad. Allemaal beginnende predikanten trouwens, terwijl we nu een keer een predikant met dienstjaren willen;
  • Weer een nieuwe lijst maken, want tussen een serie van 30 predikanten blijken er toch elke keer weer aantrekkelijke kandidaten te zitten;

Wat hebben we de afgelopen periode geleerd:

  • Toen we begonnen dachten we: hoe moeilijk kan het zijn, er is “een land vol”, maar uiteindelijk zijn er misschien toch maar een hand vol;
  • Dat we de afgelopen 20 jaren verwend zijn geweest met Gert Wijnstok, Jaap Bruin, Marianne Develing en Sander Ris;
  • Het streven naar een unanimiteit binnen de commissie is lastig, als er 6 enthousiast zijn, dan zijn er 2 minder enthousiast, en dat is echt niet oud tegen jong, maar heel divers;
  • Het streven naar unanimiteit prima, we hebben meegemaakt dat we uiteindelijk als groep nee hebben gezegd tegen een kandidaat, waar vooraf 6 personen enthousiast over waren;
  • Dat we als gemeente best aantrekkelijk zijn, we denken dat we klein kerkje zijn, maar wij zijn binnen de Gereformeerde Kerken PKN, gewoon een grote gemeente, bovendien bieden wij een voltijds baan bij 700 leden, de PKN gaat uit van 1000 leden voor een voltijds baan.

Elke keer als we al commissie bij elkaar komen kijken we elkaar in de ogen en vragen: “Hebben we er vertrouwen in en vinden we het nog leuk”, het antwoord is steeds unaniem “”JA”. Onze nieuwe dominee loopt ergens rond, we hoeven haar of hem alleen maar te vinden.

Annet Blokland, Annemiek van Run, Annelies Kamsteeg, Marian van ’t Verlaat, Kees van Tuijl, Stephan de Boon, Tim Sterrenburg, Nico van der Steen.