Engelen om je heen? Lezing door ds. Wim Markus – donderdag 30 november

Veel vragen over engelen hangen samen met het moderne wereldbeeld waarin voor iets ‘boven’ ons geen ruimte is. Reden te meer om met elkaar na te denken over waar de hemel zou kunnen zijn als geen ruimteonderzoeker daar ook maar iets van is tegengekomen. Als die vraag op geen enkele manier te beantwoorden is, blijft het moeilijk om engelen een ‘plaats’ te geven.

Waarom zou God trouwens engelen voor zijn werk gebruiken als Hij zijn kinderen ook rechtstreeks helpen kan? Nog veel meer vragen zijn te bedenken. Hoe geestelijk zijn engelen als ze ook lichamelijk kunnen verschijnen? Hoe zien ze eruit? Wat gebeurt er eigenlijk als een engel ‘verschijnt’ en even later weer verdwijnt? Blijkbaar is het anders dan gewoon komen en gaan. Maar hoe anders? Daarmee samenhangend: hoe kan het dat in de bijbel wordt verteld over het zien van engelen door de één, terwijl een ander die naast hem staat helemaal niets ziet?  Hebben engelen verschillende taken of zijn ze allemaal ‘eender’?

We zullen op al deze en dergelijke vragen niet altijd antwoorden (kunnen) vinden. Het zoeken ernaar is al mooi.

Tijd: 20.00 uur (vanaf 19.45 uur koffie/thee)
Locatie: Bijgebouw