V&T De Abdij van Postel

Diep in de Kempen, tussen bossen en velden, ligt de abdij van Postel: enkele gebouwen, oude en nieuwe, onsamenhangend maar mooi, die uitlopen op een eeuwenoud kerkje. Sinds 1140 woont er een groepje kloosterlingen. Zij worden Norbertijnen genoemd, naar hun stichter de heilige Norbertus (± 1134).
Onder leiding van een gids maken we kennis met deze eeuwenoude abdij. De abdij is een verzamelplaats van bezienswaardigheden: de prachtige gebouwen, de romaanse kerk, het gerestaureerde pesthuisje, de wereldvermaarde bibliotheek, de kruidentuin,…
Ook leren we op een interessante manier het boeiende dagelijkse bestaan van de huidige Norbertijnenpaters kennen.

Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit:
08:30 uur : verzamelen bij de kerk
08:45 uur : vertrek
10:00 uur : koffie met wat lekkers
11:00 uur : rondleiding door een gids (inclusief film en kaasproeverij)
13:00 uur : einde rondleiding
13:15 uur : lunch in Gasthof ‘De Beiaard’

Datum : zaterdag 6 april 2019
Tijd : 08:45 uur
Plaats : verzamelen vanaf 08:45 uur bij de kerk
Kosten : € 32,50 (inclusief benzinekosten, chauffeurs worden gecompenseerd)