Boekbespreking – Hoe duur was de suiker?

‘Hoe duur was de suiker?’ is de succesvolle debuutroman van Cynthia McLeod.In deze historische roman heeft zij met veel verve een stukje geschiedenis van Suriname tot leven gebracht. De roman speelt in de periode van 1765 tot 1779. Het is de bloeitijd van de suikercultuur en ook de periode van de Boni-oorlogen. De plantage-eigenaren leven in voortdurende vrees voor de aanvallen die marrons, onder leiding van Boni uitvoeren op de plantages.

Tegen dit decor beschrijft Cynthia McLeod in meeslepende stijl het leven van Elza en Sarith, dochters uit een joodse plantersfamilie, en de slaven die in hun leven een rol spelen.
In de onrechtvaardige slavenmaatschappij die de kolonie Suriname is, ervaren meesters en slaven dat de suiker duur wordt betaald.

Hebt u zich niet opgegeven, maar wilt u wel meepraten over dit mooie boek?
Laat dit dan even weten aan Marjorie van den Heuvel of via een privébericht op onze Facebookpagina.

Datum : donderdag 10 december
Tijd : 20.00 uur (vanaf 19.45 uur koffie en thee)

hoeduur