Avondmaalscollecte 1 juli – ZOA

In een wereld vol conflicten, onrecht, armoede en rampen draagt ZOA bij aan hoop en herstel. Dat doen we door ons in te zetten voor hulp, hoop en herstel voor mensen die slachtoffer worden van een natuurramp of gewapend conflict. We bieden noodhulp en werken daarnaast met de lokale gemeenschap aan wederopbouw. Zo zetten we er ons samen voor in dat mensen weer zelfstandig kunnen voorzien in hun eigen levensonderhoud. Het christelijk geloof is daarbij onze motivatie.

Een voorbeeld: Jemen

In Jemen zijn honderdduizenden gezinnen in nood door ondervoeding, gebrek aan schoon drinkwater en medische hulp. De burgeroorlog blijft maar voortduren en daarbij dreigt momenteel ook nog eens een choleraepidemie. Cholera en ondervoeding zijn, met name bij kinderen, een fatale combinatie. We moeten dus nu ingrijpen! ZOA helpt met onder andere schoon water, cholera-preventie, voedselpakketten, medicijnen en sanitaire voorzieningen. Soortgelijke situaties komen ook voor in ZuidSoedan, Aleppo (Syrië) en Myanmar. Help met een voedselpakket In deze vier schrijnende situaties is de hulp dringend nodig. De families, die in het conflict of de natuurramp al genoeg hebben meegemaakt, staan nu voor een nieuw probleem. Want hoe geef je je kinderen te eten als er niets meer is? Daarom vragen we om je steun, zodat onze hulpverleners ter plaatse zo snel mogelijk in actie kunnen komen. Een voedselpakket ter waarde van € 37,50 bevat bijvoorbeeld bloem, olie, rijst en kidneybonen. Genoeg voor een gezin van zeven personen voor minstens twee weken. Ons doel is om deze pakketten op zoveel mogelijk plekken waar de nood nu het hoogst is uit te delen.

Hoeveel pakketten geef jij?

Website: www.zoa.nl